Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego (1 września 2022):
- Klasy 0 - III (godzina 10:00)
- Klasy IV - VIII (godzina 11:00)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego (1 września 2022):
Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły wakacje - czas zasłużonego wypoczynku
po wielu miesiącach ciężkiej pracy.
Wszystkim uczniom i rodzicom życzymy, by tegoroczne wakcje były ciepłe i radosne i przede wszystkim bezpieczne.
Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne i Pracownicy SP 70.
W tym roku po długiej przerwie uczniowie klas 1a,1b,1c i 3a wybrały się na zielona szkołę do Mrągowa. Dzięki Pani Justynie z fundacji sportowej gim&joy dzieciaki poznały bliżej ten piękny rejon Mazur. Byliśmy w Kadzidłowie- rezerwacie dzikich zwierząt, piekliśmy z leśnikiem kiełbaski na ognisku, odwiedziliśmy mrągowskich strażaków w ich miejscu pracy
( co złego , to nie my😁), odwiedziliśmy niezwykłe Muzeum sprzętu wojskowego. Jakby było mało pływaliśmy w basenie, graliśmy w mini golfa, skakaliśmy na trampolinie i z okazji Dnia Dziecka przeżyliśmy Festiwal Kolorów.
Od kilku lat ten dzień obchodzony jest 15 maja. W tym dniu promujemy szczególne okazy polskiej przyrody, przypominamy też o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo " Nie-zapominajka" ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji oraz lokalnych tradycji.
Klasa 2a zawsze pamięta o tych niewielkich, a jakże potrzebnych owadach.
Obchody tego dnia są okazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku i dla pozyskiwania żywności. To także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych owadów.🌷🐝
I miejsce - Igor Popławski kl.2a
III miejsce - Antoni Chmiel kl.2a
GRATULUJEMY!!!!
Klasa 1b wybrała się do Muzeum Niepodległości na lekcje o symbolach narodowych.🤍🧡
To ważne , by każdy uczeń wiedział skąd wzięły się nasze: godło, flaga i hymn Polski.
To najlepszy sposób na wzmacnianie relacji rówieśniczych, zdobywanie nowych umiejętności, odkrywanie swoich możliwości, zmierzenie się z odpowiedzialnością i samodzielnością. To również czas dobrej zabawy pod czujnym okiem kadry pedagogiczno-psychologicznej.
Dziękujemy Psycho-Port za udział w warsztatach!
Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 27 czerwca - 31 sierpnia 2022 r.
Od 10 maja 2022 r. ruszają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.
Jak się zapisać?
Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 10 maja 2022 r. od godziny 8:00 i potrwają do 22 maja 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.
Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).
Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 24 maja 2022 r. o godzinie 16:00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 25 maja 2022 r. od godziny 8:00 do 8 czerwca 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.
Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl
Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym
w Warszawie.
Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.
Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.
Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.
Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2022 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.
Zapraszamy!
W dni największego światowego święta ekologicznego klasa 6B sadziła kwiaty w donicach przed szkołą. Dzień Ziemi 2022 obchodziliśmy pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę.”
Celem tego dnia jest uświadomienie, nam, że: Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi.
Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.
Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem ludzi.
Dzięki dziewczynkom z klasy 7c , klasa 3a przypomniała sobie różne, ciekawe informacje o lasach, przedstawione w ciekawy i wciągający sposób,poprzez działanie i ćwiczenia.
Uczciliśmy w taki właśnie sposób Dzień Lasu, który przypada na 21 marca.
Jeszcze raz klasa 3a dziękuje!!!!👏❤️
Lektura „Chłopcy z Placu Broni” omawiana na języku polskim w kl. 5c stała się okazją do zaprezentowania wiedzy w sposób twórczy. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu uczniów powstały bardzo ciekawe „książki na kolanach”. Uczniowie w lapbookach starannie zamknęli wszystkie sekrety książki. Poniżej efekty ich kreatywnej pracy.
Szanowni rodzice i uczniowie oraz sąsiedzi naszej szkoły.
Od czwartku trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Wiele osób musi opuścić swoje miejsca zamieszkania, a te które zostały potrzebują podstawowych produktów do życia. W związku z tym potrzebują pomocy. Nasza szkoła także postanowiła włączyć się w akcje pomocowe. Od poniedziałku rozpoczynamy zbiórkę najpilniej potrzebnych rzeczy. Sytuacja jest kryzysowa i bardzo dynamiczna, więc pierwszy transport przekażemy już we wtorek wieczorem o godz. 18:00.
Na ten moment zbieramy:
Potrzebne będą także kartony, taśmy i markery do pakowania darów.
Lekarstwa, urządzenia elektroniczne, ładowarki, środki medyczne, baterie prosimy przekazywać bezpośrednio nauczycielom.
Na tę chwilę (do wtorku) NIE zbieramy książek, zabawek i przyborów szkolnych.
Rzeczy prosimy przynosić w godzinach pracy szkoły w do sali numer 10.
Zebrane dary przekazane zostaną wolontariuszom, którzy część zawiozą na granicę, część przekażą uchodźcom z Ukrainy, którzy do Polski dotrą w najbliższych dniach.
Współpracujemy z rodzicami naszych uczennic i uczniów z Ukrainy, którzy najlepiej wiedzą, gdzie najbardziej potrzebna jest pomoc.
Liczy się czas, dlatego prosimy o szybką reakcję i dziękujemy za włączenie się w zbiórkę.
Koordynatorki: Maria Kowalewska, Natalia Kozłowska
Powered by aSc EduPage